Tedbirlerle Başlıyoruz…

Değerli Misafirlerimiz,

16 Haziran itibariyle tekrar faaliyete başlayan kurumumuzda Covid-19 salgınına karşı alınan tedbirlerin detayları aşağıda sıralanmıştır.

Kontenjan değişiklikleri

Bünyemizde uygulanmakta olan tüm grup programları kaldırılarak kurum kontenjanımız minimize edilmiştir.


Sıfır vaka görülene kadar tüm istasyonlarımızda sadece bireysel hizmet verilecektir.


Buna göre kurumumuzda %60’lık bir kontenjan kısıtlamasına gidilmiştir.


Temizlik, Giriş ve Çıkış düzeni

Kurumumuzda günlük olarak HES Kodu takibine başlanmıştır. Tüm misafirlerimizden HES Kodu talep edilmekte, aynı şekilde çalışanlarımızın HES kodları ailelerimiz ile paylaşılmaktadır. HES kodları konusunda çalışanlarımız gerekli rehberliği sağlamaktadırlar.


Kurumumuzda günde iki kez ULV/sisleme yöntemi ile Nano-Hygene dezenfektasyonu yapılmaktadır.


Her seans öncesinde ve sonrasında tüm istasyonlarımız sıcak buhar uygulaması ile temizlenmektedir.


Kurmuş olduğumuz hijyen istasyonları ile tüm çocuklarımızın, çalışanlarımızın ve misafirlerimizin el temizliğine yönelik gerekli altyapı sağlanmıştır.


Maske takmak zorunludur.


Giriş düzeni

Giriş çıkışlarımızdaki yoğunluğu önlemek adına kurumumuza eşzamanlı çocuk girişi yapılmamaktadır. Giriş saatleri üçe ayrılmıştır.

  • Saat başı girişleri – maksimum 3 çocuk girişine izin verilmektedir.
  • Çeyrek geçe girişleri – maksimum 3 çocuk girişine izin verilmektedir.
  • Buçuk girişleri – maksimum 3 çocuk girişine izin verilmektedir.

Çocukların kuruma teslimleri kurum bahçesinde yapılmaktadır, ailelerimizin lobiye girişlerine izin verilmemektedir.


Kuruma girişler 3 aşamadan oluşmaktadır.

  • Dezenfektanlı paspas uygulaması,
  • Dezenfektanlı el temizliği uygulaması,
  • Ateş ölçümleri, 38     derece ve üzeri ateş tespit edilen çocuklarımız tedbir amaçlı olarak alınmamaktadırlar.

Kuruma gelecek olan çocuklarımızın tabanı temizlenmiş bir çift ayakkabıyı kurumumuza bırakmaları gerekecektir. Çocuklarımızın yanlarında yedek kıyafeti ve havlusunun bulundurulması istenmektedir.


Çıkış Düzeni

Çocukların çıkışları aynı şekilde yoğunluğu önlemek adına giriş düzeni ile paralel yapılmaktadır. Çıkış saatleri konusunda ekibimiz ailelerimize rehberlik etmektedirler.

Çocukların ayrılış öncesindeki üst değişimi, tuvalet vb. zaruri ihtiyaçlarının ortaya çıkması durumunda sosyal mesafe kuralına uygun olarak ailelerimiz 3’erli gruplar halinde lobiye alınmakta, bu esnada ailelerin kuruma girişleri yukarıda belirtilen prosedürlere uygun olarak yapılmaktadır.


Seans Düzeni

Kurumumuzun işleyişini bilen ailelerimiz için; kurumumzuda 15’er dakikalık mola sistemi kaldırılmıştır. İstasyonlar arası geçişler mola uygulaması olmadan sağlanmaktadır. Her istasyon seans başlamadan önce 15dk boyunca dezenfekte edilmekte ve havalandırılmaktadır.

Kurumumuz genelinde Hijyen istasyonları kurulmuştur. Seans geçişlerinde bu istasyonlarda hijyen prosedürleri tüm çalışan ve çocuklarımızca uygulanmaya başlamıştır.


Kurumumuza izolasyon odası kurulmuş olup, ateşinden şüphe duyulan, personel ve çocuklar bu alanda izole edilecektir.


Materyal olarak istasyonlarımız sadeleştirilmiştir. Oyuncak dezenfektesi eğitmen tarafından anlık, temizlik ekibimiz tarafından saatlik ve günlük olarak yapılmaktadır.


Kurumumuzda ara öğün / yemek hizmetimiz kaldırılmıştır. Aynı şekilde kahve otomatımız maalesef bu süreçte hizmet veremeyecektir.


Her seans sonunda istasyonlar 15 dk havalandırılıp, sıcak buhar ve dezenfekan uygulaması ile temizlenmektedir. Uzmanlarımız bu süreçte kişisel hijyen protokolümüzü uygulamaktadırlar.

Klima temizlikleri yapılmış ve klima kullanımında kısıtlamaya gidilmiştir. Doğal havalandırma yöntemleri tercih edilmektedir.


Seans süresince çocuğunuzun kıyafet / alt değişimi / tuvalet vb. ihtiyaçları yardımcı çalışanlarımız tarafından karşılanacaktır.


Bahçe ve Bekleme düzeni

Bahçemizde bekleyen velilerimiz için sosyal mesafe kuralına uygun oturma düzeni sağlanmıştır. Yapacağımız anket vb. değerlendirmeler sonunda talep gelmesi durumunda bahçe kullanımına da ara verilebilir.

Bahçe dahil kurum sınırları içerisinde sigara içilmesi yasaklanmıştır.