Hakkımızda

PG SPORTS  bir rehabilitasyon veya yaşam merkezi olmayıp, sadece otizm, down sendromu, zihinsel engelli ve diğer özel gereksinimli çocuk ve gençlere hizmet veren Türkiye’nin ilk ve tek spor merkezidir.

Gençlik ve Spor Bakanlığından bu alanda ruhsat alan ilk merkez olan PG SPORTSda spor ve aktivite faaliyetleri ile özel gereksinimli çocuklarımızın gelişimleri her alanda desteklenmektedir. Tecrübeli bir eğitimci kadrosuna sahip olan merkezimizde öncelikli amacımız çocuklarımızın kas ve motor becerilerindeki gelişimlerine destek vermek, sosyal entegrasyonlarını hızlandırmak, toplumsal ve bağımsız yaşama geçişlerine destek olmak, çocuklarımıza ve ailelerine keyifli ve mutlu bir ortam yaşatmaktır.

Yenilikleri ilke edinmiş olan kurumumuz bu bağlamda öncü olmaya devam etmekte ve Sensory Magic Room ve Play Attention gibi uluslarası platformlarda kabul görmüş yöntem ve teknikleri de üyelerimizin hizmetine sunmaktadır.

PG SPORTS tüm çalışmalarını 15 yılı aşkın süredir Bostancı’da faaliyet gösteren Pozitif Gelişim Özel Eğitim Merkezinin koordinesinde yapmaktadır. Dragosda doğa ile iç içe bulunan merkezimizde sizleri de aramızda görmekten onur duyarız.

Saygılarımızla / PG SPORTS

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.